Integrované žaluzie pro plastová okna

Hledáte různá příslušenství jako jsou integrované žaluzie, parapety, kliky a jiné pro plastová okna? Připravili jsme pro Vás vše co potřebujete vědět o tomto příslušenství.


Údržba a seřízení oken

Čištění okenních rámů

Údržba rámů oken je jednoduchý proces a časově nenáročný. Okenní rámy se umyjí saponátem, aby byl odstraněn prach a nečistoty, které je živnou půdou pro mikroorganismy a postupně ničí ochrannou vrstvu rámu. Pro mytí používejte měkký hadřík a teplou vodou s přídavkem jemného mycího prostředku, nebo speciální ošetřující přípravky na okenní rámy. Pozor na řadu čisticích prostředků na bázi rozpouštědla, nitro prostředky a prostředky pro na bázi chlóru, ty by okenní rámy poškodily. Použití čisticích prostředků s přidáním agresivní látky, která bude mít vliv na povrch a může způsobit deglossing rámu a tvorba mikropórů.

údržba oken
Zdroj: sxc.hu

Údržba těsnění

Těsnění na skle a okenních rámech má tendenci křehnutí. Těsnění v dolní části rámu, které je nejvíce vystaveno slunečním paprskům, dešti a špíně, křehne nejrychleji. Těsnicí materiály ztvrdnou, ztratí pružnost, a poté správně nechrání proti vodě a větru. Aby se tomu zabránilo, je nutné mazat alespoň jednou za rok přípravkem na těsnění s glycerolem, strojním olejem, vazelínou, silikonovým tukem nebo prostředky k péči o těsnění. Pravidelné mazání těsnění chrání okenní těsnění zejména na podzim před velkými větry a v zimě před mrazem. Poškozené těsnění musí být vyměněno!

Zvláštní význam má zamezení kontaktu černých gumových těsnění vyrobených ze syntetického kaučuku s koncentrovanými detergenty a olejovými látkami. Při použití čisticích prostředků na okna, je důležité si uvědomit, že plomby jsou převážně nastříkané a nejsou silné.

Údržba a seřízení kování

Ne každý ví, že v zájmu zajištění bezproblémového použití oken, je nutné jednou za rok kování promazat a upravit podle potřeby. Za prvé, se ujistěte, zda některý z kovových částí okna nejsou volné nebo opotřebené. Veškeré pohyblivé části by měly být mazány olejem. Pro údržbu používáme pouze ty látky, které působí antikorozně. Můžete použít buď technickou vazelínu, olej nebo strojový tuk. Je důležité, aby použité prostředky neobsahovaly kyseliny a pryskyřice, protože mohou způsobit korozi. Montážním proužkům na horní straně křídla věnujeme zvláštní pozornost, protože se zde hromadí nejvíce prachu. Důležité jsou i rohy, všechny kohoutky na rámu a místa, kde jsou nejvíce namáhány třecí plochy. Všechny ostatní díly kování pouze lehce otřete s promazaným hadříkem. Po takové údržbě může být okno bezpečně uzavřeno.

Pokud si všimnete, že okno nelze zavřít nebo je mírně sníženo, je nutné to opravit pomocí šroubů na závěsech.
Těsnění by měla být zachována použitím vhodných prostředků vůči povětrnostním vlivům a mrazu v zimě. Nejlepší přípravky jsou pryskyřice a přípravky na bázi silikonu. Při nastavování armatury by měly být všechny upevňovací šrouby pevně zajištěny. Výrobci doporučují tuto údržbu nejméně jednou za rok. V pobřežních oblastech a tam, kde je vzduch vlhký a slaný, je povlak způsobující korozi výraznější, a proto by ochrana měla být prováděna častěji.

seřízení oken
Zdroj: sxc.hu

První úprava by měla být provedena v krátké době po instalaci okenního systému, a to zejména v případě, že okna jsou velké a těžké. V prvním roce mají vždy tendenci klesat (usazovat se) a to má za následek, že je není tak snadné zavřít nebo otevřít jako předtím. V takových případech je třeba opravit nastavení okna.

Okenní kování je zodpovědné za správnou výšku a polohu vzhledem k ose závěsů. Chcete-li nastavit výšku okna, měli byste ho nejprve vyklonit, pak odstranit kryt závěsu a pomocí imbusového klíče (obvykle 4 mm), utáhnout stavěcí šrouby viditelné shora. Je-li mezera na větrání zaseknutá, otočte šroub zpět o půl otáčky klíče.

Frekvence nastavení závisí na okolnostech, za nichž se okna používají. Velká a často nakloněná, slunci a silnému větru vystavená okna vyžadují úpravu častěji než malé, zřídka otevřená okna na severní straně. Dá se předpokládat, že re-kalibrace je nutná v případě, že okno nelze snadno ovládat. Je třeba také poznamenat, že čím jsou starší okna, tím více byste se o ně měli starat.
Většinu údržbových prací můžeme provádět sami, ale odborníci to zvládnou rychleji a lépe. Pokud jde o výměnu náhradních dílů a údržby složité struktury okna (posuvné okno, skládací okno), jsou dokonce nezbytné.

Je-li část okna poškozena, je třeba ji vyměnit. S takovým úkolem, bude odborník vždy nutný. Než zavoláte odborníka, napište si reliéfní symbol poškozené části, její název a proporce, ty odborníkovi sdělte, aby nový díl mohl zajistit. To vám ušetří čas a servisní technik může okamžitě přijít s konečnou montáží. Při výměně armatur, potřebujete vědět, jaké zuby jsou v montážní drážce. Totéž platí pro těsnění, kde staré je řádně odstraněno, a to nové je tlakem implementováno pevně do drážek. Tyto prvky systému jsou vždy přizpůsobeny konkrétním okenním profilům, a proto servisní technik potřebuje specifikovat potřebu opravované části již před výměnou těsnění nebo před nahrazením profilu.

V mnoha domácnostech se vyskytují zamlžené okna v zimě. Nejvíce postiženy jsou ložnice, kuchyně a koupelny. Měli byste nejprve zkontrolovat, zda je vada způsobena nesprávnou ventilací nebo poškozením nějaké okenní části.

Správné větrání okny

  • Obzvláště v zimním období, je nutné zajistit dostatečnou cyrkulaci vzduchu. Toho je dosaženo tím, že větráme alespoň pětkrát denně po dobu asi pět až deset minut. Tímto způsobem, může být snížena vlhkost v místnosti, ale teplota v místnosti zůstane příjemná. Čím nižší je teplota vzduchu, tím méně vlhkosti může být absorbováno tak, aby se vytvořila kondenzace především na oknech.
  • Pro nepřerušené vytápění některých místností by měly být vždy zavřené dveře tak, aby studený vzduch neochladil teplo z jiných místností. Optimální je, aby se celý byt udržoval alespoň při teplotě asi 20 stupňů, aby stěny nemohly vychladnout.
  • V ložnici je velmi rychlá tvorba kondenzátu na okenních tabulích. V noci člověk vydechuje vodu. Je-li pokoj studený, nemůže být zaznamenána vlhkost. Pokud je dostatečně zajištěn v noci přívod vzduchu do místností, tak je zamlžení oken v zimě nemožné. To platí i pro kuchyně a koupelny. Zejména při vaření nebo sprchování se vytváří hodně vlhkosti. Konstantní průtok čerstvého vzduchu může zabránit vzniku kondenzace.
  • V případě, že se prádlo suší v domácnosti, musí být určeny zajištěno jejich větrání, protože je zde velmi mnoho vlhkosti.

Máte li zájem dozvědět se o údržbě oken více, stáhněte si teneto článek.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Která z variant je podle Vás nejdůležitější pro okna?

Žaluzie, rolety - komfortnost z nich plynoucí
Výsledek ankety
8
Vzhled klik a kování
Výsledek ankety
2
Vzhled parapetu neboli jeho estetičnost
Výsledek ankety
2
Zlomená motyka obalená izolačkou
Výsledek ankety
Izolace a zabezpečení oken
Výsledek ankety
10
Typ a druh zasklení oken
Výsledek ankety
8
 

Archiv anket

 
Přehled kontaktů:

Email:
Web: Integrované žaluzie
© Integrované žaluzie

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů